آی سی pf چیست؟

برای ثبت سفارش می توانید به این شماره در واتس آپ پیام دهید . ۰۹۰۱۴۸۸۴۳۳۴

برای ارتباط با کارشناسان ما، با این شماره تلفن تماس حاصل فرمائید : ۹۱۰۰۹۰۹۱-۰۲۶

تمامی آیسی های هارد این فروشگاه تست شده و دارای گارانتی می باشند و تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال قابل تست می باشند

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
مشابهات آی سی
تعویض گلس
آی سی pf چیست؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2019-10-06 21:53:35. این آی سی در واقع یک تقویت کننده قدرت می باشد که وظیفه آن تقویت سیگنال های TX است. در آی سی RF بعد از عمل مدولاسیون سیگنال تولید شده دارای توان کمی می باشد و قدرت ارسال آن بسیار کم است , بنابراین با توجه به فاصله گوشی تا BTS این سیگنال نیاز به تقویت زیاد دارد که این کار را آی سی PF انجام می دهد. این آی سی در واقع یک تقویت کننده قدرت می باشد که وظیفه آن تقویت سیگنال های TX است. در آی سی RF بعد از عمل مدولاسیون سیگنال تولید شده دارای توان کمی می باشد و قدرت ارسال آن بسیار کم است , بنابراین با توجه به فاصله گوشی تا BTS این سیگنال نیاز به تقویت زیاد دارد که این کار را آی سی PF انجام می دهد. 4.5
صفحه اصلی / مجله خبری / آی سی pf چیست؟
آی سی pf چیست؟

 آی سی pf چیست؟

این آی سی در واقع یک تقویت کننده قدرت می باشد که وظیفه آن تقویت سیگنال های TX می باشد. در آی سی RF پس از عمل مدولاسیون سیگنال تولید شده دارای توان کمی است و قدرت ارسال آن بسیار کم می باشد , بنابراین با توجه به فاصله گوشی تا BTS این سیگنال نیاز به تقویت زیاد دارد که این کار را آی سی PF انجام می دهد. اسم اصلی این آی سی (PA (Power Amplifier است  ولی  تعمیرکاران آن را PF می نامند.

 

در ساختار اصلی PF پنج پایه پیش بینی شده است

 

  • پایه تغذیه

این پایه به طور مستقیم به مثبت باطری وصل است. چون آی سی در زمان فعال بودن نیاز به جریان زیادی دارد تغذیه آن مستقیم به باطری وصل شده است. به همین خاطر است که در نوعی از سوختنPF گوشی خاموش می شود. چونکه از داخل آی سی پایه های مثبت و منفی به هم اتصال می دهند و در نتیجه جریان بسیار زیادی از آن عبور می کند و جریان کافی به مدار تغذیه گوشی داده نمی شود تا گوشی روشن شود که البته آی سی PF هم به شدت داغ می شود.

 

  • ورودی سیگنال

سیگنال تولید شده داخل آی سی RF از این پایه وارد PF می شود.

 

  •  پایه Power Amplifier Control) PAC)

وظیفه این پایه روشن کردن PF و کنترل توان خروجی آن می باشد. با ولتاژی که آی سی RF به این پایه می دهد آی سی PF روشن می شود و با کم و زیاد شدن این ولتاژ توان PF تغییر می کند. معمولآ این ولتاژ بین 0.7 ولت (حداقل) تا 2.7 ولت (حداکثر) است.

در زمان مکالمه و فعال بودن PF فاصله گوشی تا BTS با توجه به قدرت سیگنال های دریافتی محاسبه شده و توانی متناسب با این فاصله توسط PF تولید می گردد.

گوشی هرچه به BTS نزدیکتر باشد توان کمتر و هرچه دورتر باشد توان بیشتر می شود. یکی از ایرادهای متداول گوشی ها که به بخش آنتن بخصوص PF مربوط است تخلیه شارژ در حین مکالمه می باشد.

 

  •  پایه OUT یا خروجی سیگنال تقویت شده

هماتطور که مشخص شده است سیگنال تقویت شده از این پایه خارج می شود.

 

  • 5:GND یا منفی

بیشتر تعداد پایه های ic pf منفی هستند. چرا؟

به این دلیل  که ic pf در زمان فعال بودن حرارت خیلی زیادی از خود تولید می کند و این حرارت باید دفع شود و این کار را پایه های منفی و همینطور سطح فلزی کف آی سی انجام می دهد.

 

 یکی از دلایلی که گوشی که به بخش آنتن بخصوص PF مربوط است تخلیه شارژ در حین مکالمه است. دلیل آن چیست ؟

وقتی قسمت PAC آی سی PF آسیب میبند

وقتی قسمت PAC آی سی PF آسیب می بیند توان این آی سی در حالت ماکسیمم یا حداکثری قرار گرفته می شود و در نتیجه حتی با نزدیک بودن به دکل آنتن BTS آی سی PF ما با حداکثر توان خود ارسال میکند و چون باطری گوشی توانایی ارائه این جریان را ندارد ولتاژ آن سریع افت می کند و نشانگر باطری هم کم می شود و اگر مکالمه ما ادامه داشته باشد گوشی خاموش می شود.

 

احتمال ایراد در بخش RX یا گیرنده

در این حالت چون گیرنده ما ضعیف می شود و پردازشگر گوشی فاصله را زیاد تشخیص می دهد و در نتیجه توان ic pf یا ای سی انتن افزایش پیدا می کند و شارژ باطری گوشی زودتر از حالت عادی خالی می شود ولی با این تفاوت که نشانگر باطری دیرتر کم می شود و احتمال خاموش شدن گوشی در حین مکالمه کمتر می شوند. تعداد پایه مربوط به یک فرکانس ic pf ای سی pf است و همچنین اگر سویچ آنتن در ic pf باشد تعداد پایه ها افزایش پیدا می کند.

 

 LG_E455_Optimus_L5_II_Dual_-_Mediatek_MT6329BA-3160

 

 حل مشکل آنتن موبایل

خرابی سیم کارت ، ضربه خوردن شدید به دستگاه ، مشکلات نرم افزاری و… میتواند دلیل بروز مشکلات پیش آمده برای آنتن گوشی موبایل شما باشد.

تعمیرات تخصصی موبایل آنتن موبایل در مرکز تعمیرات موبایل پارس ارتباط  همراه با مجهزترین دستگاه ها و مجرب ترین نیرو ها آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

همچنین  پارس ارتباط  این امکان را به علاقه مندان تعمیرات تخصصی موبایل می دهد که بتوانند با آموزش متدهای متفاوت و امکانات پیشرفته بتوانند آموزش فوق تخصصی انواع برند موبایل  را برای شما فراهم نمایند  که بتوانید به صورت اختصاصی آموزش تعمیرات تخصصی موبایل  را در آموزش تعمیرات موبایل در کرج تکمیل نمایید.

 

 ایرادات  رایج آنتن در گوشی

 

آنتن دهی به صورت ظاهری و یا کاذب : در این حالت گوشی شما فقط به صورت ظاهری آنتن دارد اما نمیتوانید با دستگاه تماس برقرار نمایید و یا نمیتوانند با دستگاه تماس بگیرند .

آنتن دهی به صورت لحظه ای و موقت : در این حالت دستگاه شما هنگام روشن شدن آنتن دارد اما با گذشت مدتی آنتن قطع می شود و دیگر آنتن نمیدهد.

گوشی در وضعیت بدون آنتن : در این حالت دستگاه شما سیم کارت را نمیخواند و به اصطلاح آنتن ندارد.

 

پارس ارتباط فروشگاه ابزار تعمیرات موبایل در سرتاسر ایران می باشد. خرید آی سی هارد b309 ( هارد b309),  لیست مشابهات آی سی هارد


دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
منوچهر طرهانی تاریخ : ۱۷ مهر ۱۴۰۰
ممنون از توضیحات کامل وجامعتون اگه امکانش هست راجب آنتن کاذب هم یه پست بذارین
city