آچار های تعمیرات موبایل کدام اند؟

برای ثبت سفارش می توانید به این شماره در واتس آپ پیام دهید . ۰۹۰۱۴۸۸۴۳۳۴

برای ارتباط با کارشناسان ما، با این شماره تلفن تماس حاصل فرمائید : ۹۱۰۰۹۰۹۱-۰۲۶

تمامی آیسی های هارد این فروشگاه تست شده و دارای گارانتی می باشند و تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال قابل تست می باشند

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
مشابهات آی سی
تعویض گلس
آچار های تعمیرات موبایل کدام اند؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-03-07 12:07:47. همواره برای تعمیرات موبایل جدا از بحث دانش فنی و تجربه نیاز دارید که از ابزارهای تخصصی بهره ببرید. نحوه کار و همچنین شناخت این ابزارها نیز در جای خود بسیار مهم هست. ابزارهایی که در تعمیرات موبایل مورداستفاده می‌شود معمولاً در دودسته می‌توان تقسیم‌بندی کرد گروهی برای بخش تعمیرات سخت‌افزاری موبایل هست مانند پنس و … و برخی دیگر نیز برای بخش نرم‌افزاری موبایل مانند پروگرام‌ها و … می‌باشد. همواره برای تعمیرات موبایل جدا از بحث دانش فنی و تجربه نیاز دارید که از ابزارهای تخصصی بهره ببرید. نحوه کار و همچنین شناخت این ابزارها نیز در جای خود بسیار مهم هست. ابزارهایی که در تعمیرات موبایل مورداستفاده می‌شود معمولاً در دودسته می‌توان تقسیم‌بندی کرد گروهی برای بخش تعمیرات سخت‌افزاری موبایل هست مانند پنس و … و برخی دیگر نیز برای بخش نرم‌افزاری موبایل مانند پروگرام‌ها و … می‌باشد. 4.5
صفحه اصلی / مجله خبری / آچار های تعمیرات موبایل کدام اند؟
آچار های تعمیرات موبایل کدام اند؟

آچار های تعمیرات موبایل کدام اند؟

همواره برای تعمیرات موبایل جدا از بحث دانش فنی و تجربه نیاز دارید که از ابزارهای تخصصی بهره ببرید. نحوه کار و همچنین شناخت این ابزارها نیز در جای خود بسیار مهم هست. ابزارهایی که در تعمیرات موبایل مورداستفاده می‌شود معمولاً در دودسته می‌توان تقسیم‌بندی کرد گروهی برای بخش تعمیرات سخت‌افزاری موبایل هست مانند پنس و … و برخی دیگر نیز برای بخش نرم‌افزاری موبایل مانند پروگرام‌ها و … می‌باشد. در ادامه برخی از ابزار تعمیرات سخت افزار موبایل را به شما معرفی میکنیم.

 

 آچار های تعمیرات موبایل

هویه

اگر در تعمیرات و در بخش‌هایی نیاز به ظریف‌کاری و تعویض قطعات داشته باشید، باید از هویه استفاده کنید. هویه با وات متغیر مقادیر حرارتی متفاوتی برای ما این کار ایجاد می‌کند. هویه در لحیم‌کاری استفاده می‌شود و به‌واسطه آن پایه‌های قطعات الکترونیکی به یک دستگاه وصل یا از آن جدا می‌شوند. گرمایش این دستگاه از المنت‌های برقی تأمین می‌شود. هویه‌هایی که در تعمیرات موبایل استفاده می‌شود از نوع معمولی آن نیست و جز دسته لوازم تعمیرات موبایل محسوب می‌شوند چراکه در بحث تعمیرات موبایل نیاز دارید که برای قسمت‌های مختلف از وات‌های مختلف و مناسب با همان بخش استفاده کنید.

 

پیک

پیک هم یکی دیگر از اصلی‌ترین آچار های تعمیرات موبایل است. با فرو بردن نوک پیک در لبه قاب گوشی‌های موبایل می‌توانید بازکردن قاب گوشی را تسهیل بخشید. همچنین از پیک در مراحل و مواقع مختلف دیگر هم استفاده می‌شود. این قطعه از جنسی خاص و غیر رساناست و به‌همراه‌داشتن آن در شغل تعمیرات تلفن همراه الزامی خواهد بود.

 

پیک تعمیرات موبایل

 

پنس

یکی از مهم‌ترین ابزارهای مورداستفاده در تعمیرات موبایل یا اکثر وسایل الکترونیکی و حتی در ابعاد وسیع‌تر حتی در امور پزشکی و جراحی پنس هست. این ابزار معمولاً برای گرفتن و تسلط روی قطعه موردنظر جهت تعمیرات بود و یا برای برداشتن قطعاتی از قبیل آی سی آیفون و … و ممکن از جنس فولاد و… ساخته شده باشد و باتوجه‌به نحوه کاربرد دارای سر تخت، موج‌دار یا زاویه‌ای هم باشد.

 

گیره برد

همان‌طور که از اسم این ابزار مشخص هست جهت ثابت نمودن انواع بردهای موبایل مورداستفاده قرار می‌گیرد. گیره بردها ممکن است چندمنظوره باشند و چندین برد موبایل همان‌طور بازیابی کنند هم تک منظوره و صرفاً برای استفاده در تعمیرات یک برد خاص استفاده شوند. گیره بردها جزو لوازم تعمیرات موبایل آیفون به حساب می آید که جنس های متفاوتی از شرکت های متفاوتی دارند ممکن است فلزی یا از پلاستیک فشرده مقاوم یا فولادی باشد که دارای گیره هایی متعدد جهت تنظیم و نگهداری انواع برد های موبایلی می باشد.

 

شابلون

شابلون‌ها معمولاً برای تعمیرات آی سی های مورداستفاده قرار می‌گیرد. برخی به‌صورت سه‌بعدی و برخی ساده بوده که پایه‌های ای سی ها روی خود دارند و ممکن شابلون چندمنظوره برای چند آی سی آیفون باشد یا تک منظوره که برای تنها آی سی خاصی باشد. شابلون‌های نیز ممکن است فلزی یا غیرفلزی باشند البته فلزی منظور به‌صورت ورقه‌ای از فلز هست نه فلز قطور و با ضخامت بالا که بسیار از تعمیرکاران حرفه‌ای جهت تعمیر پایه‌های آی سی از آنها بهره می‌برند.

 

شابلون تعمیرات موبایل

 

ست پیچ‌گوشتی

ست پیچ‌گوشتی مجموعه‌ای از سری آچار های T4,T5,T6,T8که جهت باز و بسته کردن گوشی استفاده می‌شود.

 

ابزار تزریق

عموماً برای تزریق انواع مواد مورد نیاز در بحث تعمیرات موبایل شما باید از ابزاری مناسب و سرنگی شکل با بهترین کارایی و کاربرد است موردنیاز، برای مثال شما برای تزریق فلکس باید از ابزار تزریق فلکس استفاده کنید که ممکن است به شکل شیشه‌ای یا پلاستیک فشرده باشد.

 

مولتی متر

از این وسیله در قسمت عیب‌یابی استفاده می‌شود و دارای قسمت‌های مختلف جهت تست قطعات می‌باشد. مانند تست مقاومت‌ها، خازن، دیود، ترانزیستور. همچنین تست برقراری ارتباط میان دو نقطه از طریق مولتی متر انجام می‌گیرد و دارای دو نوع می‌باشد: دیجیتال، آنالوگ

 

مولتی متر

 

دستگاه اولتراسونیک

گردوخاک و آلودگی می‌تواند عملکرد قطعات و بوردهای الکترونیکی را مختل کند. بعلاوه بردهایی که به‌تازگی مونتاژ شده‌اند نیاز به شستشو دارند. در ضمن مادربوردهایی که به دلیل نفوذ مایعات دچار خرابی شده‌اند باید شسته شوند. در تمامی این موارد دستگاه اولتراسونیک یا بورد شور استفاده می‌شود و ازاین‌جهت دستگاهی بسیار مهم و ضروری در تعمیرات موبایل به‌حساب می‌آید.

التراسونیک یعنی فراصوت و به‌خوبی نشان‌دهندهٔ نحوهٔ عملکرد این دستگاه را نشان می‌دهد. این دستگاه از طریق امواج فراصوت عمل شستشو را نشان می‌دهد. نحوهٔ کار آن به این صورت است که قطعه را مایعی که در دستگاه وجود دارد قرار می‌دهند. از طریق امواج فراصوت مایع به ارتعاش درمی‌آید و هم‌زمان گرم می‌شود. این ارتعاشات باعث مرتعش شدن قطعه می‌شود و همین لرزش آلودگی‌ها و اکسیدها را از زیر آی سی و قطعات جدا می‌کند.

 

فروش عمده ابزار تعمیرات موبایل در فروشگاه پارس ارتباط لوتوس. برای انواع ابزار تعمیرات موبایل به فروشگاه پارس ارتباط مراجعه کنید.


دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید
city