نحوه تشخیص آی سی های موبایل

برای ثبت سفارش می توانید به این شماره در واتس آپ پیام دهید . ۰۹۰۱۴۸۸۴۳۳۴

برای ارتباط با کارشناسان ما، با این شماره تلفن تماس حاصل فرمائید : ۹۱۰۰۹۰۹۱-۰۲۶

تمامی آیسی های هارد این فروشگاه تست شده و دارای گارانتی می باشند و تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال قابل تست می باشند

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
مشابهات آی سی
تعویض گلس
نحوه تشخیص آی سی های موبایل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-11-10 11:34:21. نحوه تشخیص آی سی های موبایل ، مدار مجتمع یا آی ‌سی به مجموعه‌ای از مدارات الکترونیکی می گویند که با استفاده از مواد نیمه ‌رسانا در ابعادی کوچک تر ساخته می‌شوند. مدارات الکتریکی معمولا شامل مقاومت، خازن، سلف و ترانزیستور می باشد که در ادامه مقاله به این اجزا اشاره می کنیم. نحوه تشخیص آی سی های موبایل ، مدار مجتمع یا آی ‌سی به مجموعه‌ای از مدارات الکترونیکی می گویند که با استفاده از مواد نیمه ‌رسانا در ابعادی کوچک تر ساخته می‌شوند. مدارات الکتریکی معمولا شامل مقاومت، خازن، سلف و ترانزیستور می باشد که در ادامه مقاله به این اجزا اشاره می کنیم. 4.5
صفحه اصلی / مجله خبری / نحوه تشخیص آی سی های موبایل
نحوه تشخیص آی سی های موبایل

نحوه تشخیص آی سی های موبایل

نحوه تشخیص آی سی های موبایل ، مدار مجتمع یا آی ‌سی به مجموعه‌ای از مدارات الکترونیکی می گویند که با استفاده از مواد نیمه ‌رسانا در ابعادی کوچک تر ساخته می‌شوند. مدارات الکتریکی معمولا شامل مقاومت، خازن، سلف و ترانزیستور می باشد که در ادامه مقاله به این اجزا اشاره می کنیم.

هر تراشه معمولاً شامل تعداد بسیار زیادی ترانزیستور است که با استفاده از فناوری پیچیده‌ای در داخل لایه ای از ماده نیمه هادی ساخته می شوند. امروزه تراشه‌ها در بیشتر دستگاه‌های الکترونیکی مخصوصأ رایانه‌ها در ابعادی گسترده تر بکار می‌روند. شرکت اینتل به عنوان مهمترین سازنده مدارات مجتمع در جهان شناخته شده می باشد.

 

شناخت آی سی ها

آی سی ها را می توان از روی تعداد زیاد پایه ها شون توی مدار شناخت، اما بعضی از آنها مثل ترانزیستور ها 3 پایه دارند برخی هم به شکل های دیگری هستند و برای شناسایی انها بهترین کار استفاده از برگه اطلاعات آنها است برگه اطلاعات حاوی مشخصات الکتریکی، آی سی و کاربرد ان است. برگه اطلاعات را می توانید از سایت هایی که به صورت رایگان هستند تهیه کنید.

 

شناخت آی سی ها

 

آی سی های پرکاربرد

ic‌ ها از تعداد زیادی ریز تراشه تشکیل شده اند. هر مدار مجتمع تعدادی سیگنال ورودی و خروجی دارد. اجزای هر آی سی، بنا به کاربردی که  آی سی برای آن طراحی شده، عملیات منحصر به فردی را روی سیگنال های ورودی پیاده می‌کنند و سیگنال‌های خروجی آی سی را تولید می‌کنند.

CPU یا هسته مرکزی هر کامپیوتر توسط این مدارات الکترونیکی ساخته شده است ومی توان از آن به عنوان مهم ترین کاربرد ic ها یاد کرد. کاربرد دیگر مدار مجتمع به عنوان حافظه است. برای اطلاع بیشتر از آی سی موبایل می توانید مقاله آی سی موبایل چیست؟ را مطالعه کنید.

نمونه ای از این کاربرد مدارهای مجتمع، حافظه PROM یا programmable read only memory است. همانطور که از اسمش مشخص است، حافظه ای است که تنها می توان اطلاعات ثبت شده روی آن را خواند و امکان تغییر دادن اطلاعات وجود ندارد. این نوع از حافظه در CPU کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

چند نکته درباره برداشتن آی سی چسبی از گوشی موبایل

هیچوقت نباید روی آی سی ها که اطراف و زیر آن چسب تزریق شده است را حرارت زیادی داد. این عمل باعث ترکیدن IC و یا اتصال پایه ها در زیر آن خواهد شد. چرا آی سی چسبی زیر BGA برد موبایل بکار میرود؟

علت تزریق چسب به آی سی BGA به اصطلاح نوعی ایزوله کردن قطعه است. با این کار نسبت به نفوذ آب زیر چیپ از بین رفته و رطوبت جذب نمیشود. همینطور اینجاد استحکام در اتصال و تحمل ضرب پذیری قطعه در برابر افتادن گوشی بیشتر میشود. نکته مهمتر عدم فرسودگی و سردی لحیم همان اتصال پایه های چیپ بر روی برد است که به مرور در گوشی های قدیمی ایجاد میشود.

تعویض IC های چسبی موبایل ریسک بسیار بالایی دارد و احتمال خرابی و از کار افتادگی کامل گوشی را نیز به همراه خواهد داشت. پس بنابراین این کار باید با دقت انجام شود و شخصی که کار تعویض IC را انجام میدهد باید مشتری را آگاه کند. در بیشتر شرایط زمانی که گوشی ارزش زیادی نداشته باشد برد تعویض میشود.

 

شناسایی قطعات در موبایل 

مقاومت

این قطعه به عنوان یک کاهش دهنده ولتاژ شناخته می شود . برای مثال برای قطعاتی که نیاز به ولتاژی کمتر از ولتاژ باتری دارند در مدار آنها از یک مقاومت برای کاهش مقدار ولتاژ استفاده می شود.

 

خازن

این قطعه بسته به این که در چه مداری از آن استفاده می شود دارای کاربرد های مختلفی است، اما در حالت کلی به عنوان یک ذخیره کننده ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال فلش دوربین را تصور کنید که برای کارکردن به ولتاژ بالایی نیاز دارد، این ولتاژ بالا را خازن تامین می کند.

 

 

سلف

سیم پیچ  سلف یا سیم پیچ قطعه ای است که بیشتر از آن در مدارات فرکانسی استفاده می شود. این قطعه کاربردهای متنوعی دارد که میتوان به عنوان فیلتر ویا تطبیق امپدانس دو مدار با یکدیگر وهمینطور به عنوان یک ذخیره کننده ولتاژ نیز استفاده شود.

 

دیود

دیود قطعه ای دوپایه که نقش محافظتی و تثبیت کنندگی ولتاژ را بر عهده دارد. و عبور جریان در آنها یک طرفه است  و دارای انواع مختلف می باشد.

 

ترانزیستور

ترانزیستور قطعه ای 3 پایه است که بسته به اینکه در چه نوع مداری مورد استفاده قرار میگیرد کارکرد متفاوتی دارد. از ترانزیستور ها بیشتر به عنوان تقویت کنندگی و سویچینگ استفاده می شود.

 

uhkSMD-1

 

بلوک های سخت افزاری موبایل

 بردهای قرار گرفته در سخت افزار گوشی موبایل به سه بلوک اصلی نام گذاری و تقسیم بندی می شوند که در این مقاله این سه بلوک را به طور کامل و با قطعات هریک شرح می دهیم:

  • بلوک Base Band
  • بلوک RF(  Radio Frequency)
  • بلوک Analog Frequency

 

بلوک Base Band

قطعات وابسته به این بلوک در قسمت میانی به پایین برد دیده می شوند و شامل واحد های منبع تغذیه، MCU، شارژینگ و UI  می شود.این بلوک شامل واحد هایی همچون واحد, واحد و واحد منبع تغذیه و شارژینگ می باشد. قطعات متعلق به این بلوک معمولا در قسمت میانی برد گوشی به پایین یافت می شوند، مثل :

  • آی سی بلوتوث
  • آی سی شارژ
  • آی سی پاور
  • آی سی CPU
  • آی سی FM
  • آی سی های حافظه ای

 

بلوک Radio Frequency

این بلوک در قسمت بالایی سخت افزار موبایل قرار گرفته است و وظیفه اصلی آن ارتباط با BTS و دریافت فرکانس های GSM از آنهاست و اطلاعات دریافتی را به سایر قسمت ها انتقال می دهد.

قطعات این بلوک:

VCOسوئیچ آنتنIC PAIC RFIC PFفیلتر های SAWآنتن

 

بلوک Analog Frequency

میکروفون، بلندگو وآی سی صوت در این بلوک قرار دارد. تعویض آی سی صدا

 

انواع مختلف آی سی از نظر کیفیت

آیسی کیفیت نیو ( New )

این آیسی ها معمولا کیفیت عالی دارند و توسط شرکت های سازنده چیپست ساخته میشوند و نمره قابل قبول ۷۰ از ۱۰۰ را دارند . گرچه کیفیت هارد های اورجینال را ندارند اما در بعضی از موارد تشخیص شان از هارد های اورجینال بسیار سخت است. قیمت منطقی و قابل قبولی دارند و نسبت به هارد های اورجینال با صرفه تر هستند. در صورت استفاده صحیح طول عمرشان بیشتر از ۱۲ ماه را دارند .

 

آی سی های ORIGINAL 

اين دسته از آی سی هارد ها جزوء بهترين هاردهايي هستند که مي توانيد باخيال آسوده بر روي کار نصب کرده و به مشتري ضمانت کارکد خوب و طول عمر بالا را بدهيد . چرا که اين دسته از آي سي ها توليد خود کارخانه هستد و روي کار نیز نرفته اند .

اين آي سي ها کفي تميز و آينه ای شکل دارند. خوشبختانه Easy Jtag در نسخه جديد خود امکان چک کردن وضعيت سلامت هارد و چک کردن درصد لايف تايم مصرف شده و باقي مانده هاردهاي نسل جديد را دارد. متاسفانه اغلب تجار ايراني کيفيت را فداي قيمت و سود بهتر کرده و آي سي هايی با کيفيت پايين و قيمت پايين را انتخاب می کنند و روانه بازار خواهند کرد .

شرکت پارس ارتباط همواره کيفيت و قيمت مناسب را براي عرضه به عزيزان فعال در زمينه تخصصي تعميرات موبايل در نظر گرفته و اين مسئله ما را منحصر به فرد کرده است . انتخاب آی سی هارد b309 خوب و با کيفيت اين روزها يکي از مهمترين دغدغه هاي تعميرکاران ايراني مي باشد ، چراکه خرابي اين هارد زياد مي باشد و متاسفانه افراد سودجوي زيادي هستند که آی سی هارد b309 معيوب رو آپديت فريمور کرده و مجددا با قيمت پايين تری به فروش مي رسانند .

 

آی سی های SECEND 

اين دسته از EMMC ها(هارد ها) ، هاردهاي استوکي هستند که از روي بردهاي داغي و از رده خارج برداشته مي شوند و به فروش مي رسند و قطعا داراي 100% لايف تايم نيستند. همچنين اين آي سي ها ظاهر تميزي ندارند و زير آنها داراي خط و خش مي باشد .

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر ایران و همینطور برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد. 

 پانوشت: برای خرید انواع آی سی موبایل، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.

 


دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید
city