تعویض گلس ال سی دی آیفون به چه معنا است؟

تعویض گلس ال سی دی آیفون

برای ثبت سفارش می توانید به این شماره در واتس آپ پیام دهید . ۰۹۰۱۴۸۸۴۳۳۴

برای ارتباط با کارشناسان ما، با این شماره تلفن تماس حاصل فرمائید : ۹۱۰۰۹۰۹۱-۰۲۶

تمامی آیسی های هارد این فروشگاه تست شده و دارای گارانتی می باشند و تا ۴۸ ساعت بعد از ارسال قابل تست می باشند

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
مشابهات آی سی
تعویض گلس
تعویض گلس ال سی دی ایفون چگونه است؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-06-10 12:34:24. شکستن گلس ال سی دی آیفون از آن دسته اتفاقاتی است که اکثریت کاربران آن را تجربه کرده اند. در چنین شرایطی تنها راه پیش پای کاربر، تعویض گلس ال سی دی ایفون است. در ارتباط با تعویض گلس ال سی دی آیفون آنچه که باید مورد توجه قرار گرفته شود میزان خرابی پیش آمده در صفحه نمایش است. به این معنا که اگر ضربه وارد شده به گوشی تنها منجر به شکستگی گلس ال سی دی شده است دیگر نیازی به تعمیرات ال سی دی نخواهد بود و تنها گلس تعویض خواهد شد. شکستن گلس ال سی دی آیفون از آن دسته اتفاقاتی است که اکثریت کاربران آن را تجربه کرده اند. در چنین شرایطی تنها راه پیش پای کاربر، تعویض گلس ال سی دی ایفون است. در ارتباط با تعویض گلس ال سی دی آیفون آنچه که باید مورد توجه قرار گرفته شود میزان خرابی پیش آمده در صفحه نمایش است. به این معنا که اگر ضربه وارد شده به گوشی تنها منجر به شکستگی گلس ال سی دی شده است دیگر نیازی به تعمیرات ال سی دی نخواهد بود و تنها گلس تعویض خواهد شد. 4.5
صفحه اصلی / مجله خبری / تعویض گلس ال سی دی ایفون چگونه است؟
تعویض گلس ال سی دی ایفون چگونه است؟

تعویض گلس ال سی دی ایفون

شکستن گلس ال سی دی آیفون از آن دسته اتفاقاتی است که اکثریت کاربران آن را تجربه کرده اند. در چنین شرایطی تنها راه پیش پای کاربر، تعویض گلس ال سی دی ایفون است.

 در ارتباط با تعویض گلس ال سی دی آیفون آنچه که باید مورد توجه قرار گرفته شود میزان خرابی پیش آمده در صفحه نمایش است. به این معنا که اگر ضربه وارد شده به گوشی تنها منجر به شکستگی گلس ال سی دی شده است دیگر نیازی به تعمیرات ال سی دی نخواهد بود و تنها گلس تعویض خواهد شد.

در غیر اینصورت در شرایطی که قسمتی از ال سی دی موبایل شکسته شده باشد، نور نداشته باشد، سیاه شده باشد و یا به رنگ بنفش و تغییر رنگ داده باشد، مشکل ال سی دی آیفون شما با تعویض گلس ال سی دی ایفون حل نخواهد شد و نیاز است تا ال سی دی دستگاه نیز تعویض گردد.

نکته: توجه داشته باشید که منظور ما از گلس، محافظ صفحه نمایشی نیست و گلس داخلی دستگاه است که روی ال سی دی و تاچ قرار گرفته است.

در مطالب قبلی نحوه تعویض گلس ال سی دی سامسونگ را توضیح دادیم. می توانید برای خواندن این مقاله به تعویض گلس ال سی دی سامسونگ کلیک کنید.

 

تعویض گلس ال سی دی آیفون به چه معنا است؟

بیشتر مردم تصور می کنند که منظور از گلس ال سی دی، همان لایه ی تلقی است که در قالب تجهیزات جانبی خریداری می کنند و بر روی گوشی نصب می کنند. اما عبارت گلس ال سی دیموبایل یک اصطلاح فنی است و به تجهیزات جانبی گوشی گفته نمی شود.

 در واقع این نوع گلس ال سی دی، شیشه محافظی است که خود شرکت سازنده بر روی نمایشگر موبایل نصب می کند تا این قطعه را از شکست یا خط خش در امان نگاه دارد.

برای درک بهتر و به اشتباه نیفتادن کاربران، تکنسین ها از عبارت گلس ال سی دیبرای شیشه پرس شده استفاده می کنند و هنگام تعویض نوع دیگر گلس، از کلمه تعویض گلس گوشی استفاده می کنند. بنابراین، منظور از تعویض گلس ال سی دی ایفون ، تعویض همان گلس شیشه ای است که توسط خود کمپانی سازنده بر روی گوشی نصب شده است.

 

تعویض گلس ال سی دی آیفون

 

تعویض گلس ال سی دی آیفون

در زمینه تعمیرات موبایل، تعویض گلس ال سی دی موبایل ایفون احتیاج به مهارت بالایی دارد و باید به وسیله ی کارشناسان تعمیرات موبایل انجام شود.

ممکن است گوشی شما از دستتان بیفتد و صفحه آن ترک بردارد. در این جا دو حالت ممکن است برای گوشی شما پیش آمده باشد. یکی اینکه تاچ و ال سی دی موبایل آسیب دیده باشد و تعمیر آن هزینه زیادی داشته باشد و دیگر اینکه گلس ال سی دی شکسته شده باشد. در این صورت با هزینه جزئی می توانید با تعویض گلس ال سی دی آیفون، آن را تعمیرنمایید.

 

آیا با تعویض گلس ال سی دی موبایل اپل دیگر نیازی به تعمیر تاچ و LCD نخواهیم داشت؟

در بسیاری از موارد، ترک خوردگی و شکستگی صفحه با تعویض گلس ال سی دی برطرف خواهد شد. البته این موضوع بستگی به عواملی دارد. در واقع تعویض گلس ال سی دی موبایل اپل زمانی جوابگو خواهد بود که در صورت شکستگی و یا ترک خوردن صفحه نمایش باز هم بتوان از گوشی استفاده کرد.

 در این صورت اطلاعات در نمایشگر قابل نمایش بوده و کاربر می تواند از گوشی استفاده کند. اگر گوشی شما بعد از شکستن صفحه نمایش چنین قابلیتی داشت پس با تعویض گلس ال سی دی موبایل آیفون مشکل آن برطرف خواهد شد. در چنین حالتی تاچ و ال سی دی گوشی سالم بوده و شما می توانید با هزینه ای کم، گوشی خود را تعمیر نمایید.

 

تعویض گلس ال سی دی آیفون چگونه انجام می‌شود؟

تعویض گلس ال سی دی آیفون باید با استفاده از روش ها و ابزارهای مخصوصی انجام گیرد. این کار نیاز به دقت بالایی دارد، در غیر این صورت امکان دارد نتیجه مطلوبی را به همراه نداشته باشد.

یکی از اصلی ترین دستگاه هایی که امروزه برای تعویض گلس ال سی دی ایفون و دیگر گوشی های موبایل از آن استفاده می شود، دستگاه لمینت است. با استفاده از این دستگاه مقداری چسب OCA می‌توان تعویض گلس ال سی دی موبایل آیفون را انجام داد.

مراحلی که برای تعویض گلس ال سی دی آیفون با استفاده از دستگاه لمینت طی می‌شوند به طور خلاصه شامل موارد زیر به آن اشاره کردیم:

 • تمیز کردن محیطی که فرایند تعویض گلس ال سی دی موبایل اپل در آن انجام می شود.
 • روشن کردن دستگاه لمینیت
 • چرخاندن دکمه ایست اضطراری
 • انتخاب دکمه استارت
 • تنظیم دمای دستگاه لمینیت روی 40 درجه و زمان 180 ثانیه
 • انتخاب دکمه تایید
 • انتخاب گزینه بازگشت
 • تنظیم درجه دستگاه لمینیت روی 35 صدم مگاپاسکال
 • قرار دادن ال سی دی در جایگاه مخصوصش در دستگاه لمینیت
 • بستن درب دستگاه
 • انتخاب دکمه استارت و شروع فرایند مکش
 • هدایت سینی لمینیت به پایین به صورت خودکار
 • پایان پروسه تعویض گلس ال سی دی موبایل آیفون و باز شدن درب وکیوم

 

 

تعویض گلس ال سی دی موبایل اپل در چه شرایطی مهم و ضروری است؟

تا به اینجا با مراحل و نحوه تعویض گلس ال سی دی ایفون آشنا شدید. به نظر شما چه موقع نیاز به انجام این کار می باشد؟  گاهی ممکن است فشار بسیار زیادی به گوشی وارد شود و یا گوشی از دست شما به زمین بیفتد.

 در این صورت وقتی موبایل را بر می دارید با یک نمایشگر ترک خورده یا شکسته مواجه خواهید شد. شما باید در این شرایط تاچ را امتحان کنید.

اگر تاچ گوشی آیفون شما به درستی کار می کرد و به محتوای گوشی دسترسی داشتید، یعنی آدم خوش شانسی هستید و خود ال سی دی آسیب ندیده است. در واقع گلس ال سی دیکارش را درست انجام داده و مانع از شکستن این قطعه شده است.

حالا تنها کاری که باید انجام بدهید، تماس با نمایندگی تعمیرات موبایل در پارس ارتباط لوتوس و تعویض گلس ال سی دی گوشی توسط تعمیکاران با تجربه در این مجموعه است.

 

 

تعویض گلس ال سی دی ایفون

 

مزایای تعویض گلس ال سی دی موبایل آیفون

مزیت تعویض گلس ال سی دی در این است که هزینه ی آن به مراتب کمتر از تعویض خود ال سی دی است و در زمان تعمیر، ال سی دی اورجینال گوشی خود شما تعویض نخواهد شد و دوباره شاهد همان کیفیت قبلی ال سی دی خود خواهید بود.

تعویض گلس ال سی دی ایفون با تجهیزات مدرن و چسب OCA انجام می‌شود و در نهایت کیفیت ال سی دی گوشی به حالت اولیه باز خواهد گشت.

 

کلام آخر

بنابراین فراموش نکنید که اگر بر روی صفحه نمایش گوشی شما شکستگی ایجاد شد، اما با این حال ال سی دی و تاچ گوشی بدون هیچ مشکل قابل استفاده بودند، در این صورت شکستگی به تاچ و ال سی دی گوشی آسیبی نرسانده است.

در این شرایط فقط شیشه یا گلس ال سی دی دستگاه شکسته است. دقت کنید که در این شرایط هیچ لزومی مبنی بر تعویض ال سی دی نخواهید داشت، بلکه فقط با تعویض گلس ال سی دی آیفون مشکل برطرف می‌شود.

 

 پانوشت: پارس ارتباط لوتوس، فروشگاه تمامی لوازم برای تعمیرات موبایل هم سخت افزاری و هم نرم افزاری

برای اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید.


دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید
city