علائم خرابی فلت گوشی و تعمیر آن

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
مشابهات آی سی
صفحه اصلی / مجله خبری / علائم خرابی فلت گوشی و تعمیر آن
علائم خرابی فلت گوشی و تعمیر آن

علائم خرابی فلت گوشی

امروزه استفاده از گوشی های موبایل امری رایج و تا حدودی ضروری به حساب می آید. از طرفی دیگر با توجه به پرطرفدار بودن این پیشرفت بشری کسب درآمد از آن رونق می گیرد و افرادی به فکر درآمدزایی از آن می افتند که بعضی درآمدزایی ها مفید و برخی دیگر مضر می باشد.

 

فلت گوشی چیست؟

فلت نام مداری در پشت ال سی دی گوشی های موبایل است که به وسیله آن تصویر به نمایش در می آید و با لمس صفحه نمایش می توان گوشی موبایل را مدیریت و کنترل کرد.

دو نو فلت در انواع گوشی های موبایل و تبلت ها وجود دارد که به ترتیب زیر می باشد:

1- فلت تصویر یا فلت ال سی دی: این فلت با اتصال به برد گوشی امکان نمایش تصاویر و رنگ ها را ایجاد میکند.

2- فلت تاچ: این فلت با اتصال به برد گوشی موبایل و یا تبلت ها امکان تاچ و لمس را ایجاد می کند.

فلت در بعضی گوشی ها وتبلت ها در بالای ال سی دی و در برخی دیگر از مدل ها در پایین قرار دارند که بسته به نوع و مدل گوشی موبایل یا تبلت می باشد.

 

فلت گوشی چیست؟

 

خراب شدن فلت و تعمیر کردن آن

خراب شدن فلت گوشی یکی از مشکلاتی است که ممکن است موقع تعمیر و یا هنگام استفاده های روز مره برای گوشی های هوشمند پیش بیاید. گفتیم که فلت در حقیقت مداری است که در پشت ال سی دی گوشی نصب شده و باعث می شود محتوای تصویری و رنگ ها قابل مشاهده باشند و همینطور بتوان با استفاده از لمس عمل کرد گوشی را کنترل نمود. در صورتی که فلت تبلت یا گوشی های هوشمند دچار مشکل بشود نشانه های خاصی دارد.

 

نشانه ها و علائم خرابی فلت گوشی موبایل

همانگونه که پیشتر به آن اشاره کردیم، فلت ال سی دی در گوشی موبایل شامل مدارهایی نازک و آسیب پذیر می‌باشند. فلت ممکن است به واسطه اشتباه کاربران موبایل و یا موقع انجام عملیات تعمیرات تخصصی موبایل توسط تعمیرکاران موبایل دچار صدمه و آسیب دیدگی شود.

 صدمات و آسیب ها از سوی کاربران موبایل، در اکثر موارد شامل ضربه و آب خوردگی می باشد. تعمیرکاران موبایل نیز ممکن است به هنگام انجام تعمیرات تخصصی موبایل بر روی گوشی های تلفن همراه، به اشتباه و سهوا، فلت گوشی را پاره کنند و یا امکان دارد به محل اتصال فلت تاچ به ال سی دی صدمه بزنند. در ادامه اشاره خواهیم کرد که اگر قرار باشد، فلت تاچ  ال سی دی تعویض شود، هزینه آن خیلی زیاد خواهد بود.

هنگامی که فلت ال سی دی موبایل صدمه ببیند و خراب شود، می‌توان از یکسری نشانه ها و  علائم خرابی فلت گوشی ، آن را تشخیص داد. از جمله نشانه ها و علایم خرابی فلت تاچ ال سی دی عبارتند:

  • اختلال در عملکرد تاچ ال سی دی موبایل
  • وجود پرش در تصویر صفحه نمایش موبایل
  • وقتی سمت بالای تاچ ال سی دی فشار داده شود، پرش تصویر از بین می‌رود

 

انواع خرابی های فلت ال سی دی موبایل به شرح زیر می‌باشد:

1- فلت و ال سی دی هر دو سالم و بدون نقص هستند ولی در این حالت، هیچ تصویری مشاهده نمی‌شود و یا اینکه صفحه تاچ یا صفحه لمسی از کار می‌افتد و یا به خوبی کار نمی‌کند. برای تعمیر این مورد، نیازی به خرید و تهیه فلت جدید نمی باشید و عملیات تعمیر فلت تاچ ال سی دی، به وسیله‌ی فلتِ خود گوشی موبایل به انجام خواهد رسید. 

2- ال سی دی موبایل، کار می‌کند و سالم است. ولی مشکل اینجاست که فلت دچار پارگی شده و بنابراین، هیچ تصویری بر روی گلس صفحه نمایش مشاهده نمیشود. بعضا، قابلیت تاچ یا لمس ال سی دی نیز عمل نمی‌کند. در این حالت، هزینه تعمیرات موبایل بیشتر از حالت اول است چون فلت ال سی دی موبایل بایستی تعویض شود. 

3- محل اتصال فلت تاچ به ال سی دی صدمه دیده و نمی‌توان آن را تعمیر کرد. در صورت بروز این حالت، فلت قابل تعمیر نخواهد بود و گلس ال سی دی باید تعویض شود که هزینه زیادی به کاربر در این حالت تحمیل می‌گردد. 

 

کابل فلت گوشی چیست؟

در گذشته سیم های گرد تنها انتخابی بود که متخصصان ساخت قطعات الکترونیک، برای توسعه محصولات، پیش روی خود می دیدند. مشکل بزرگی که استفاده از این سیم ها با خود به همراه داشتند، پیچ خوردن دور هم و اشغال کردن فضای زیادی در یک برد الکترونیکی بود. به مرور زمان این سیم ها جای خود را به کابل های مسطح  و یا همین فلت ها دادند. کابل های فلت از نظر وزنی سبک تر هستند و انعطاف پذیری بیشتری دارند.

 

کابل فلت گوشی چیست؟

 

چرا فلت گوشی را تعویض می کنیم؟

حال ممکن است که بر اثربعضی اتفاقات چه برای مشتری و چه برای تعمیرکار فلت آسیب ببیند، که می توان به آب خوردگی، ضربه و یا برای تعمیرکاران هنگام تعمیر بر اثر اشتباه کوچک فلت پاره شود و یا محل اتصال فلت به ال سی دی و یا دیگر عوامل صدمه ببیند که در این هنگام شاید راه حلی که به ذهن افراد برسد، تعویض کامل تاچ و ال سی دی باشد که هزینه سنگین برای افراد و ضرر بسیار برای تعمیرکاران دارد.

 

کابل فلت چه کاربردهایی دارد؟

ساختار کابل های فلت باعث شده که نسبت به کابل های متشابه فضای کمتری را اشغال کنند. به خاطر انعطاف پذیری زیادی که کابل های FCC دارند، سیستم های الکترونیکی با چگالی بالا، بیشترین استفاده را از این سیم های مسی می کنند.

در کنار استفاده از کابل فلت در تلفن های همراه و تبلت ها، دستگاه های مختلف دیگری همچون لوازم الکترونیکی مصرفی مثل دستگاه پخش کننده CD و DVD، گیرنده های ماهواره ای و تجهیزات خانگی مثل ماشین ظرفشویی نیز از کابل فلت بهره می برند. سیستم رادیویی و GPS اتومبیل نیز مهمترین سیستم هایی در صنعت خودرو هستند که از کابل فلت استفاده می کنند.

 

چرا کابل فلت گوشی موبایل را تعویض می کنند؟

عوامل متفاوتی باعث می شود تا کابل فلت نیاز به تعویض پیدا کند. نفوذ آب و رطوبت به تلفن همراه، وارد شدن ضربه شدید و یا آسیب دیدن کابل در هنگام تعمیر دیگر قطعات مهمترین دلایل خرابی کابل هستند.

لازم نیست حتما متخصص باشید تا متوجه خرابی کابل فلت گوشی شوید. وقتی شما با عملکرد عجیبی از طرف صفحه نمایش روبرو می شوید همانند تار شدن و پرش تصویر، سیاه شدن صفحه نمایش و یا ضعیف شدن تاچ گوشی، همه این موارد می توانند از نشانه های خرابی فلت گوشی باشند. گاهی مواقع نیز شارژ نشدن دستگاه توسط شارژر اندرویدو  یا آیفون نیز ممکن است به دلیل نقص فنی پیش آمده در فلت گوشی اتفاق بیافتد. تمامی این موارد تنها با تعویض کابل فلت اصلاح خواهند شد.

 

علائم خرابی فلت شارژ گوشی

علاوه بر آب خوردگی یک عامل دیگر هم به شدت در خراب شدن فلت شارژ گوشی موثر خواهد بود. این عامل مربوط به عدم استفاده صحیح کاربران می‌شود. متاسفانه 90 درصد کاربران به نحوه جداسازی و نصب صحیح شارژر به سوکت شارژ گوشی توجه نمی‌کنند و در این راستا رفتار درستی با گوشی ندارند.

 این امر هم می‌تواند در دراز مدت منجر به آسیب دیدن فلت شارژ گوشی یا حداقل معیوب شدن سوکت شارژ آن شود. بنابراین آب خوردگی و استفاده نادرست دو دلیل اصلی خراب شدن فلت شارژ گوشی محسوب می‌شوند.

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل و برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.

فلت گوشی سامسونگE250، سفارش فلت گوشی، قیمت فلت گوشی سامسونگ j5، به وبسایت ما مراجعه نمایید و یا با همکاران ما در تماس باشید.


city